Марчесо вкарва най-добрия за отбора 41-ви гол, Голдън Найтс печелят 3-та поредна победа, 6-3 над Ванкувър
AP News | 2024-04-03 | 07:08:18

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джонатан Маршесо отбеляза гол и две асистенции и Вегас Голдън Найтс победиха Ванкувър Кенъкс с 6- 3 във вторник вечерта.

Защитаващите носителите на Купа Стенли спечелиха три поредни победи и шест от седем след 6-10-1 плъзгане, което ги изхвърли във второто място в надпреварата за уайлдкард.

Победата приближи Вегас (92 точки) до втория Едмънтън (95) в Тихоокеанската дивизия. Канъкс са на върха в дивизията.

Антъни Манта, Джак Айхел, Ноа Ханифин, Уилям Карлсон и Брет Хаудън също отбелязаха за Вегас, докато Логан Томпсън спря 27 удара, за да спечели шестия си пореден старт в 99-ия си мач в кариерата .

Куин Хюз вкара два пъти, а Нилс Хогландер добави един гол за Кенъкс. Кейси ДеСмит направи 24 спасявания.

Манта започна първия период с пет гола, когато грабна разхлабена шайба, която ДеСмит се плъзна изпод подложките му в гънката и я вкара в широко отворена мрежа.

Marchessault направи 2-0, когато пое пас от бекхенд от Иван Барбашев, пренесе го през синята линия и го простреля покрай ДеСмит за неговия 41-ви гол за неговия отбор.

Моменти след като Хогландер вкара разхлабена шайба близо до гънката и намали преднината на Вегас наполовина, Айхел беше позициониран идеално в гнездото за еднократно подаване на Марчесо от под голлинията.

Ханифан увеличи преднината си до три гола, когато неговият взрив от центъра на синята линия даде на Вегас първия си гол от пет мача.

С неправилно поведение на Никита Задоров от Ванкувър, пренесено във втория период, Golden Knights не губиха време да се възползват от допълнителния скейтър. Първоначалният опит на Алекс Пиетранджело от вратата беше възпрепятстван от ДеСмит, но Карлсон беше там, за да даде преднина на Вегас с 5-1.

Страхотният удар на Хюз между горната част на кръговете намали разликата до три гола . Вторият му гол дойде по-малко от две минути след третия период, за да намали преднината на Вегас на две.

Вегас отговори 24 секунди по-късно, когато Хаудън докосна подаването на Кийгън Колесар по време на почивка двама на един.

Canucks: Посетете Аризона в сряда вечер.

Golden Knights: Посетете Аризона в петък вечер.